Standings

Class 6A

Region 1

Team Record Previous Result Streak
Dobyns-Bennett 7-3 (5-1) Jefferson County,
W 39-0
W5
Farragut 8-2 (4-2) Hardin Valley,
L 37-36
L1
Science Hill 7-3 (4-2) BYE L1
Bearden 6-4 (3-3) Morristown West,
W 28-14
W2
Hardin Valley 5-5 (3-3) Farragut, W 37-36 W1
Jefferson County 5-5 (1-5) Dobyns-Bennett,
L 39-0
L1
Morristown West 3-7 (1-5) Bearden, L 28-14 L3


Region 2

Team Record Previous Result Streak
Maryville 9-1 (6-0) Bradley Central,
W 31-7
W8
Bradley Central 8-2 (5-1)  Maryville, L 31-7 L1
Cleveland 7-3 (4-2) McMinn County,
W 42-38
W2
Ooltewah 5-5 (3-3) Heritage, W 45-7 W1
Heritage 3-7 (2-4) Ooltewah, L 45-7 L5
McMinn County 3-7 (1-5) Cleveland, L 42-38 L1
William Blount 1-9 (0-6) Stone Memorial,
W 56-27
W1

Class 5A

Region 2

Team Record Previous Result Streak
Knoxville Halls 5-5 (5-1) Seymour, W 47-6 W3
Sevier County 5-5 (4-2) Carter, W 14-11 W1
South-Doyle 5-5 (4-2) Powell, W 46-27 W4
Knox Central 5-5 (3-3) Gibbs, W 13-7 (OT) W1
Gibbs 5-5 (3-3) Central,
L 13-7 (OT)
L1
Carter 2-8 (2-4) Sevier County,
L 14-11
L4
Seymour 0-10 (0-6) Halls, L 47-6 L10


Region 3

Team Record Previous Result Streak
Oak Ridge 8-2 (6-0) Fulton, W 21-12 W6
Fulton 8-2 (5-1) Oak Ridge, L 21-12 L1
West 6-4 (4-2) Campbell County,
W 27-10
W1
Campbell County 7-3 (3-3) West, L 27-20 L1
Powell 5-5 (2-4) South-Doyle,
L 46-27
L4
Karns 4-6 (1-5) Clinton, W 38-36 W2
Clinton 2-8 (0-6) Karns, L 38-36 L8


Region 4

Team Record Previous Result Streak
Knoxville Catholic 7-3 (4-0) Lenoir City,
W 49-14
W4
Rhea County 5-5 (3-1) Cane Ridge,
L 35-14
L1
Lenoir City 5-5 (2-2) Catholic, L 49-14 L2
Soddy Daisy 6-4 (1-3) Walker Valley,
W 48-28
W2
Walker Valley 1-9 (0-4) Soddy Daisy,
L 48-28
L3

Class 4A

Region 1

Team Record Previous Result Streak
Greeneville 10-0 (6-0) Sullivan East,
W 62-7
W10
Elizabethton 8-2 (5-1) Sullivan Central,
W 50-14
W2
Sullivan South 7-3 (4-2) Sullivan North,
W 47-20
W1
Grainger 7-3 (3-3) Union County,
W 52-0
W1
Sullivan East 4-6 (2-4) Greeneville, L 62-7 L3
Union County 3-7 (1-5) Grainger, L 52-0 L1
Sullivan Central 0-10 (0-6) Elizabethton,
L 50-14
L10


Region 2

Team Record Previous Result Streak
Anderson County 10-0 (6-0) Sequoyah, W 70-13 W10
Chattanooga Central 6-4 (5-1) Tyner Academy,
L 27-16
L1
East Ridge 7-3 (3-3) Hixson, W 26-18 W2
Sequoyah 5-5 (3-3) Anderson County,
L 70-13
L1
Howard 4-6 (2-4) East Hamilton,
W 17-14
W1
East Hamilton 3-7 (2-4) Howard, L 17-14 L2
Hixson 0-10 (0-6) East Ridge, L 26-18 L10

Class 3A

Region 2

Team Record Previous Result Streak
Alcoa 8-2 (6-0) Austin-East, W 28-7 W6
Austin-East 8-2 (5-1) Alcoa, L 28-7 L1
Kingston 7-3 (3-3) Gatlinburg-Pittman,
L 33-28
L1
Northview Academy 5-5 (2-4) BYE L1
Pigeon Forge 5-5 (2-4) Scott, W 28-0 W1
Gatlinburg-Pittman 4-6 (2-4) Kingston, W 33-28 W1
Scott 1-9 (1-5) Pigeon Forge,
L 28-0
L5


Region 3

Team Record Previous Result Streak
Red Bank 8-2 (5-0) Loudon, W 49-24 W3
Loudon 7-3 (4-1) Red Bank, L 49-24 L2
Signal Mountain 4-6 (3-2) Sweetwater,
W 30-24
W1
Sweetwater 6-4 (2-3) Signal Mountain,
L 30-24
L1
Brainerd 2-8 (1-4) McMinn Central,
W 38-0
W1
McMinn Central 0-10 (0-5) Brainerd, L 38-0 L10

Class 2A

Region 2

Team Record Previous Result Streak
Meigs County 10-0 (4-0) Wartburg, W 60-8 W10
Rockwood 7-3 (3-1) Cumberland Gap,
W 41-13
W5
Oneida 6-4 (2-2) Coalfield, L 34-7 W1
Cumberland Gap 7-3 (1-3) Rockwood, L 41-13 L1
Wartburg 2-8 (0-4) Meigs County,
L 60-8
L1

Class 1A

Region 2

Team Record Previous Result Streak
Greenback 9-1 (6-0) Oakdale, W 56-14 W4
Coalfield 9-1 (5-1) Oneida, W 34-7 W2
Oliver Springs 4-6 (4-2) Midway, W 41-7 W1
Midway 5-5 (2-4) Oliver Springs,
L 41-7
L1
Sunbright 5-5 (2-4) Unaka, W 45-26 W1
Harriman 3-7 (2-4) BYE W1
Oakdale 2-8 (0-6) Greenback, L 56-14 L8

Division II

Class AA

East

Team Record Previous Result Streak
Notre Dame 8-1 (6-0) BYE W8
Knoxville Webb 6-3 (5-1) Silverdale Academy, W 42-6 W4
Grace Christian – Knoxville 6-4 (4-2) Chattanooga Christian, W 41-14 W2
Chattanooga Christian 5-5 (3-3) Grace Christian – Knoxville, L 41-14 L3
CAK 2-8 (2-4)  Boyd Buchanan,
W 30-19
W1
Boyd Buchanan 2-8 (1-5) CAK, L 30-19 L1
Silverdale Academy 2-8 (0-6) Webb, L 42-6  L5

Class A

East

Team Record Previous Result Streak
Friendship Christian 10-0 (7-0) Concord Christian, W 50-15 W10
DCA 7-3 (5-2) Mt. Juliet Christian, W 30-0 W3
The King’s Academy 7-3 (5-2) Ezell-Harding,
W 58-12
W1
Mt. Juliet Christian 7-3 (4-3)  DCA, L 30-0 L1
Middle Tennessee Christian 6-4 (4-3) Grace Baptist Chattanooga,
W 44-13
W1
Grace Baptist – Chattanooga 4-6 (2-5) Middle Tennessee Christian, L 44-13 L4
Ezell-Harding 2-8 (1-6) The King’s Academy, L 58-12 L1
Concord Christian 0-10 (0-7) Friendship Christian, L 50-15 L10